Son güncellenme :10.09.2013 12:05
reklam alanı

Anasayfa > Haberler > Teknik direktörümüz Uğur Tütüneker’in açıklamaları

10.09.2013 Sal, 12:05

Teknik direktörümüz Uğur Tütüneker’in açıklamaları

Teknik direktörümüz Uğur Tütüneker, yapılan son transferlerle iyi bir takım haline geldiklerini ve takımımızın mücadelesinden memnun olduğunu, Spor Toto Süper Lig’e biraz daha adapte olabilirlerse kendilerini daha güzel günlerin beklediğini ifade etti.

‘Lige verilen ara bizim için iyi oldu’ sözleriyle değerlendirmesine başlayan teknik direktörümüz Uğur Tütüneker, “Eksik noktalarımızı tamamladık. Yapılan yabancı transferlerinin yanı sıra Ergün Teber, Mehmet Güven gibi bu ligin tecrübeli isimlerini kadromuza dahil ettik. Bunlar bizim açımızdan gerçekten önemli transferler. İnşallah bize de katkı sağlayacaklardır. Geçen haftalarda mücadelelere baktığınızda çok kötü maçlar oynamadık. İyi oynuyoruz. Ama hep beraber bu lige az daha adapte olabilirsek daha iyi günler bizi bekliyor diyebilirim. Ben mücadelemizi çok beğeniyorum. İyi mücadele ediyoruz. Fakat oyuna her zaman ortak olamıyoruz. Biraz daha oyuna ortak olabilir ve top yüzdesini biraz daha arttırabilirsek bizim adımıza iyi maçlar olacak diye düşünüyorum. Bununla birlikte girdiğimiz pozisyonları da değerlendirdiğimiz zaman iyi işlere imza atacağımıza inanıyorum. Gekas’ı transfer ettik. Geçen sene Kasımpaşa A.Ş.’de oynayan Djalma’yı kadromuza kattık. Bunların hepsi iyi oyuncular ve inşallah takımımıza da çabuk adapte olurlar ve bize katkı sağlarlar diye umuyorum” dedi.

Bir basın mensubunun ‘Sivasspor ve Kasımpaşa A.Ş. maçlarında takım konsantrasyon eksikliği yaşadı mı ?’ sorusuna teknik direktörümüz Uğur Tütüneker, “Oyuncularım konsantre olmasalar o mücadeleyi ortaya koyamazlardı. Kasımpaşa A.Ş. oyuncu kadrosuyla gerçekten çok kaliteli bir takım. Dolayısıyla onlara karşı zaman zaman sıkıntılar yaşadık. Ama üstün olduğumuz zamanlarda vardı. Takım halinde kapatmaları biraz daha iyi yapabilirsek iyi olacağız. Bunun için zamana ihtiyacımız var. Aramıza yeni katılanlar var. Bizim mantalitemizi alıp uygulacaklar var. Birkaç haftaya daha ihtiyacımız var. Ama bizim takımın iyi olacağına inanıyorum. Bizim ilk hedefimiz Spor Toto Süper Lig’de kalmak. İyi futbol ile fazlası da gelirse bizim için çok iyi olur” cevabını verdi.

Teknik direktörümüz Uğur Tütüneker, ‘Yabancı sayısı 9 ve tribüne çıkacak isimler olacak’ görüşüne “Sadece bizde 9 yabancı yok. Birçok takımda 10 yabancı var. Aynı şeyleri onlarda yaşayacak. Tercihlerimizi yerli oyuncu olmadığı için yabancıdan yana kullandık” karşılığını verdi.

Benzer Haberler:

Spor Kamuoyunun Dikkatine
Bursaspor maçımız 22 Mart Cumartesi günü oynanacak
Beşiktaş maçını kazanarak ligde rahatlamak istiyoruz

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


1 + dört =