Son güncellenme :09.03.2016 15:56
reklam alanı

Anasayfa > Genel, Haberler, MANŞET > Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman ile 2 yıllık yeni sözleşme imzalandı

09.03.2016 Çar, 15:56

Torku Konyaspor’umuzda Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman ile Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu içerisinde yer alan basın toplantı odasında düzenlenen törenle 2 yıllık yeni sözleşme imzalandı.

İmza töreninde Başkanımız Ahmet Şan’ın yanı sıra Başkan Yardımcılarımız Mustafa Oral ve Güven Öten, Futbol Şube Sorumlumuz Ömer Korkmaz, Basın Sözcümüz Ahmet baydar, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Abdullah Şanlı, Erhan Gökmen ve Hamdi Parmak ile Genel Menajerimiz Önder Sami Güven hazır bulundu.

Törende Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, sezon sonunda bitecek olan sözleşmesini attığı imzayla 2 yıl daha uzattı.

İmza töreninde konuşan Kulüp Başkanımız Ahmet Şan, “Aykut Kocaman hocamızla 2 yıllık sözleşme uzattık. Allah mahçup etmesin. Son 1,5-2 yıldır beraberiz ve Konyaspor tarihinde ilk defa böyle bir başarı yakaladık. İnşallah bu başarının devamını sağlamak için bu birlikteliği devam ettirmek adına imzaları attık. Son yıllarda Konya’da bir slogan var “Birlikte Konyayız” diye. Bizde Konyaspor olarak sanırım bu sloganı yaşatan başlıca bir kuruluş olarak tüm Konyalılara, hemşehrilerimize, Konyaspor taraftarlarına birlik ve beraberlik mesajını vermek istiyorum. Bu başarı tek başına olmuyor. Başta teknik heyetimiz ve futbolcularımızın sahadaki o özverili mücadelelerini tribündeki taraftarlarımız, basınımız ve halkımız destekliyor. Şehrimizdeki tüm kurum ve kuruluşlarında buradan desteğini talep ediyoruz. İnşallah Konyamıza yakışan daha büyük başarılar için büyüklerimizin, kardeşlerimizinde dualarını bekliyoruz. Bu sinerjiyi sağlayan başta Aykut Kocaman hocamız ve teknik heyetine teşekkür ediyorum. İnşallah daha büyük başarılara imza atarız diye düşünüyorum” şeklinde görüş belirtti.

Başkanımız Ahmet Şan, “Ben biliyorum ki binlerce taraftarımızın, milyonlarca Konyalı hemşehrilerimizin kalbi burada atıyor. Biz böyle mütevazi bir imza töreni yapmayı düşündük” derken sözlerine şöyle devam etti:

“Çünkü ligin daha üçte ikisi tamamlandı. Daha uzun haftalar var. Takımımızın da konsantrasyonunu çok fazla bozmamak adına böyle bir imza töreni tertip ettik. Taraftarlarımıza zaten bu şekilde kendimizi duyuruyoruz. Ben onların böyle bir stadyumda binlerce kişinin önünde bir tören beklediklerini biliyorum. Ama lig devam ediyor ve zorlu haftalar bizi bekliyor. Bu zaten her iki tarafında gönülden isteyerek yaptığı bir sözleşmedir. Biz sadece bunun protokolünü burada yapmış bulunuyoruz. İnşallah ben daha nice yıllar beraber olacağımıza inanıyorum. Yeter ki her iki taraf da karşılıklı olarak memnuniyetini devam ettirsin. Ben tekrar camiamıza hayırlı olsun diyorum…”

“2 sezona yakın süredir buradayım. Geldiğimiz günden beri her şey son derece doğru ve olumlu geçti” sözleriyle konuşmasına başlayan Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman “Bunun neticesinde de hem benim tarafımdan hem de kulüp tarafından devam etmenin daha doğru olacağı gerçeği vardı. Sayın Başkanın nezdinde yönetim kurulu olarak böyle bir karar aldılar. Ben de buna uydum ve devamını düşündük. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. 2 sene daha buradayız. Umuyorum ve diliyorum her şey tabii geçtiğimiz günlerdeki kadar olmasa da geçtiğimiz günlere yakın, başarılı bir şekilde devam eder. Hem biz mahçup olmayız hem de bize güvenenler mahçup olmaz. Tekrar teşekkür ederim herkese bütün Konyaspor ailesine” diye konuştu.

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman sözlerine şöyle devam etti:

“Görünen şu; son derece güzel bir stadyum var. Ancak stad sonuçta ne kadar modern, ne kadar çağdaş ve ne kadar güzel olursa olsun sonuçta sadece bir mekan. Ama bu mekanı son derece güzel bir şekilde dolduran ve sürekli artan bir heyecanla ve sayısı her geçen gün yükselen bir taraftar topluluğu ve Konyaspor’u sevenler var. Gerçekten bu bizim için ciddi bir motivasyon kaynağıydı. Bütün bu dinamikleri bir araya getirerek yönetmeye çalışan bir yönetim kurulu var ve iyi şeyler düşünüyorlar. Bu da bir motivasyon. Ama bununla beraber her maçtan sonra söylediğim bir şey vardı onu söylemem ve hakkını teslim etmem gerekiyor. Hep iyi olması için çaba gösteren ki kolay bulunmuyor bu, bir futbolcu grubumuz var. Bunun önemli bir etken olduğunu düşünüyorum. Bulunduğumuz yer, geldiğimiz yer, belki de gideceğimiz yerler, nereye doğru gideceğimizi Allah bilir tabii bilemiyoruz ama tahminle söylüyoruz bunu, sanki bir kaç adım daha öne çıkabilirler gibi gözüküyor. Bu grup dinamiği ve davranışı en büyük motivasyon kaynaklarından bir tanesiydi. Dolayısıyla devam etme kararı herkes için hayırlı uğurlu olsun. Tekrar sayın Başkanın nezdinde tüm yönetim kuruluna, bütün Konyasporlulara ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Dileğim ilk geldiğim gün söylediğim gibi mahçup olmamak. Mahçup olmamak için sadece bu duygu ve düşünceyle değil, iş tarafıyla da hayatımızı bu işe endekslemiş insanlardan bir tanesiyiz. Yine aynı çabayı aynı şekilde göstermeye çalışacağız. Yapabileceklerimiz var. Ama öbür taraftan da bizim hakim olamadığımız şeyler var. Bunun içinde dileklerimizden başka söyleyecek fazla şeyimiz yok. Tekrar iyi dileklerimi ve teşekkürlerimi sunuyorum…”

Konuşmaların ardından Kulüp Başkanımız Ahmet Şan, Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, Genel Menajerimiz Önder Sami Güven ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz günün anısına objektiflere poz verdi.

Benzer Haberler:

Oyuncumuz Ömer Ali Şahiner Ümit Milli Takıma çağrıldı
Emre Selen resmen Konyaspor'da
Kuzey Tribün Kombine Fiyatları

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


6 × bir =