Son güncellenme :09.09.2014 12:36
reklam alanı

Anasayfa > Haberler, MANŞET > Konyaspor olarak taraftarımızla Türkiye’ye örnek olmak istiyoruz

09.09.2014 Sal, 12:36

Konyaspor olarak taraftarımızla Türkiye’ye örnek olmak istiyoruz

Kısa adı TUSKAD olan Toplumsal Uzlaşı, Sosyal Kalkınma, Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen toplantıya katılan Kulüp Başkanımız Ahmet Şan, yeni stadyumumuzla birlikte fair-play, barış ve dostluk mesajının Konya’dan tüm Türkiye’ye yaymak istediklerini ve bu konuda taraftar gruplarına büyük iş düştüğünü söyledi.

Toplumsal Uzlaşı, Sosyal Kalkınma, Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından taraftar grubu temsilcilerinin katılımıyla derneğin binasında düzenlenen basın toplantısında Kulüp Başkanımız Ahmet Şan, Başkan Yardımcımız Güven Öten, As Başkanlarımızdan Ali Kaya, TUSKAD Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Çivi ve yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

Toplantıda ilk konuşmayı yapan TUSKAD Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Çivi, Konya ve Konyaspor adına önemli gelişmelere sahne olan 2014 yılının yeni bir yapılanma ile birlikte sportif başarı kadar saha dışındaki centilmenliğinde konuşulacağı bir dönem olması adına yola çıktıklarını söyledi.

Çivi, “Sportmence bir sezon geçirilmesi adına yönetim ve taraftarın tam bir birliktelik içinde hareket etmesi düşüncemiz yönetimimiz ve taraftar gruplarından olumlu karşılık bulmuştur. Kendilerine bu güzel projeye desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

‘Yeni stadyumumuzda fair-play, barış ve dostluk mesajını tüm Türkiye’ye vermek istiyoruz’ sözleriyle açıklamasına başlayan Kulüp Başkanımız Ahmet Şan, “Burada tabiki de en büyük ve önemli görev taraftarlarımıza düşüyor. Tüm Türkiye’ye örnek olduğumuzu hep birlikte göstermek istiyoruz. Biz son Süper Kupa finalinde ekranlara yansıyan görüntülerin artık sona ermesini ve futbolumuzun hak ettiği değeri alması adına yeni stadyumumuzda, nezih bir ortamda futbolun daha değerli olduğunu göstermek istiyoruz. Bu görev futbol ailesinin içerisinde yer alan herkese olduğu gibi bizlere de düşüyor. Küfür ve kötü tezahüratlardan uzak bir sezon geçirmek istiyoruz. Herkes üzerine düşeni yaparsa bunu başarırız. Biz Konyaspor Yönetim Kurulu olarak güzel olan her şeyin yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Sezona Eskişehirspor maçında aldıkları istenmeyen sonuçla başladıklarını da sözlerine ekleyen Kulüp Başkanımız Ahmet Şan,“Yeni stadyumumuzda oynayacağımız Balıkesirspor maçını kazanarak sezona iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Maçı yeni stadyumumuzda oynamak için TFF’na gerekli taahhütleri verdik. Kararı bekliyoruz. Stadyumumuzun yüzde 90′ı tamamlandı. Geri kalan işlerinde maç gününe kadar tamamlanacağını umuyorum. İnşallah yeni stadyumumuzda yaşayacağımız tarihi anı Balıkesirspor galibiyetiyle taçlandıracağız” şeklinde görüş belirtti.

Toplantıya katılan taraftar grubu temsilcilerinden İbrahim Apalı ve Bayram Daşbaşı’da gruplar olarak yeni stadyum heyecanını kendilerinin de yaşadığını ve ilk haftalarda yaşanacak eksikliklerin ilerleyen dönemlerde giderileceğine inandıklarını belirtirlerken, bu sezondan itibaren Konyaspor taraftarı olarak küfür ve kötü tezahüratın olmadığı örnek bir taraftar profili çizeceklerini ifade ettiler.

Benzer Haberler:

Fenerbahçe maçı hazırlıkları yarın başlayacak
Kartal 3 Eksikle Çalıştık
May Siphiwe Mahlangu koşulara başladı

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


− 1 = yedi