Son güncellenme :29.03.2017 13:34
reklam alanı

Anasayfa > MANŞET > DÜNYA’DA İLK SERTİFİKALI TARAFTAR

29.03.2017 Çar, 13:34

Atiker Konyaspor kulübü, Selçuk Üniversitesi ve Nalçacılılar taraftar grubu bir araya gelerek taraftarlık eğitimi vermeye hazırlanıyor. Dünya’da ilk kez uygulanacak projede ilk etapta 250 kişi, önümüzdeki sezon ise 15 bin taraftara eğitim verilecek.

DÜNYA’DA İLK

Verilecek eğitim hakkında Atiker Konyaspor yönetiminin toplantısında bilgi veren Nalçacılılar grubu lideri İbrahim Apalı, “4 yıldır üzerinde uğraş verdiğimiz bir proje. Akademisyenlerden aldığımız destekle böyle bir projeyi geliştirdik. Dünyada ilk defa eğitimli sertifikalı taraftarlar Konya’da olacak. Öfke kontrolü, sosyoloji, ahlak dersleri gibi dersler verilecek. Gerçek Konyaspor taraftarının skor taraftarı olmama, küfür etmeme, sahaya yabancı madde atmama gibi konuları da işleyeceğiz. İnşallah bu proje Mevlana şehri Konya’dan çıkıp tüm dünyaya örnek olacak. Biz bu meşaleyi Konya’dan yakmak istiyoruz.” dedi.

SERTİFİKALI TARAFTARIN AVANTAJI OLACAK

Sertifikalı taraftarlığın diğer taraftarlara göre avantajının olduğunu belirten Apalı, “Yönetimimizden alacağımız destekle sertifikalı taraftarlığı cazip hale getirmek için destek alacağız. Kombinede yine ciddi bir indirim bekliyoruz. Konya Store ve diğer alışverişlerde de sertifikalı taraftarlara indirim yapılacak. Yani bu kriterlere uyan arkadaşları imkanlardan yararlandırmayı düşünüyoruz. Bu sene deneme amaçlı hem de eksikleri gidermek adına 250 kişilik bir gruba verilecek eğitim ama seneye 15 bin hedefimiz.” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler:

Görüşme Zamanı
Hakem: Çağatay Şahan
Atiker Konyaspor'umuz : 1 - Kayserispor : 0

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


3 × = üç