Son güncellenme :10.04.2017 14:06
reklam alanı

Anasayfa > MANŞET > Büyük Projede 313 Taraftarımıza Sertifikaları Verildi

10.04.2017 Pts, 14:06

Başkanımız Ahmet Şan öncülüğünde Atiker Konyaspor Kulübümüzün büyük destek verdiği, “Fair Play Tribünde Başlar” Eğitim Sertifika töreni dün akşam Selçuk Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Nalçacılılar Taraftar Derneği İbrahim Apalı’nın kulübümüzle birlikte bir süreden beri hayata geçirmeye çalıştığı büyük proje Selçuk Üniversitesi’nin katkısıyla dün akşam taraftarlara sertifikalarının verilmesiyle tam olarak hayata geçirilmiş oldu. Törene başknımız Ahmet Şan’ın yanı sıra, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, başkan yardımcımız/basın sözcümüz Ahmet Baydar, yönetim kurulu üyelerimiz, Do. Dr. Hakan Salim Çağlayan, Zekeriya Coşar, futbolcularımız, Ali Çamdalı, Ali Turan, Selim Ay, Kaya Tarakçı, Mehmet Uslu, Jens Jonsson, S.Ü Sürekli Eğitim Merkezi hocaları ve çok sayıda taraftarımız katıldı.

Fair Play Tribünde Başlar Eğitim Sertifika Töreni’nin açılış konuşmasını Nalçacılılar Taraftar Derneği Basın Sözcüsü İlker Kırnaz yaptı. Kırnaz konuşmasında sürecin nereden nereye geldiğini anlattı ve ardından projenin nesiller boyu devam edeceğine inandığını söyledi. Kırnaz projenin ana temasının, bir insanın iyi bir taraftarlıktan önce ahlaklı bir duruşa sahip olmasının, projenin ana temasını oluşturduğunu ifaderek bu ana unsur üzerinde eğitimlerin devam edeceğini söyledi.

Daha sonra konuşan S.Ü Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Birol Gülnar, projenin gurur duyulacak son derece önemli bir proje olduğunu söyleyerek önemli bir tespitte bulundu. Gülnar “ Konyaspor taraftarları arasında şiddet almış başını gitmiş, kontrolden çıkmış da sanki biz bunun önlemini almak için böyle bir program hazırladık gibi algılanabilir. Ama konu asla böyle değil. Bizim yaklaşımımız nahoş ve kötü olaylar çıkmadan bunun önlemini almak. Sıklıkla kullanılan İstanbul beyefendisi tabiri yerine Konya beyefendisi tanımlamasının yerleşmesine katkı sağlamak” dedi.

Konuşmaların ardından başkanımız Ahmet Şan, S.Ü Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, kaptanımız Ali Çamdalı ve Jens Jonsson’un katıldığı söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşide konuşan Rektör Şahin “ Sporu birleştirici unsurlar olarak ele almak lazım. Başarıyı paylaşırken, üzüntüyü de paylaşmamız gerekiyor. Bu açıdan biz Konyaspor taraftarlarını çok ayrı bir yerde tutuyoruz. Yeni stadımızın yapılmasının ardından şehrimizin futbola bakış açısı değişti. Kulübümüzün yapısı değişti, ülkemizin Konya’ya bakış açısı değişti. Futbolcularımız maçı kazandıkları zaman başarıyı paylaşıyoruz. Ama bazen sonuçlar istediğimiz gibi olmuyor. İşte o zaman farkımızı ortaya koymamız lazım. Futbolcularımızı çağırıp bağrımıza basmamız lazım. Futbolcularımızın ve kulübümüzün desteğe işte böyle zamanlarda ihtiyacı var. Bunu unutmamamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Başkanımız Ahmet Şan ise “Bir hayaldi gerçekleşti. Her yönüyle güzel bir proje. Diğer taraftar gruplarına da örnek olacağını düşünüyorum. 2007’de mavi bayrak projesinin sahibi olmuştuk. O gün bir ışık yandı. Bunu başarabileceğimizi düşünmeye başladık ve bugünlere geldik. UEFA Avrupa maçlarında dışarıdan gelen takımların yöneticileri ve UEFA yetkilileri bizi hayretle karşıladılar. Misafirperverliğimizden her ortamda övgüyle bahsettiler. Konunun kulübümüzle ilgili yanı bu. Taraftarımız ise özellikle Milli maçlarda büyük başarı sağladı. İstanbul’da oynanan maçlarda takımımız sürekli kötü tezahürata maruz kalıyordu. Futbolcular takımlarına göre ayrılıyordu. Mütevazı olmaya gerek yok. Milli Takımımızı Fransa’ya bu taraftar gönderdi. Orada olmamızın baş mimarı sizlersiniz. Ömrümüz boyunca unutamayacağız günler yaşattığınız için hepinize ayrıca teşekkür ediyorum. Konya’nın barıştırıcı, uzlaştırıcı, kardeşlikten birlik ve beraberlikten yana bir misyonu var. Bu misyonu layıkıyla yerine getirmemiz gerekiyor. Çok önemli mesafeler kat ettik. Devamının geleceğine inancım sonsuz. Ben sizleri deplasmanda bir arada görünce çok duygulanıyorum. Stadımızı doldurduğunuzda duygulanıyorum. Bu akşamda buradasınız hepinize kulübümüz ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra söz alan kaptanımız Ali Çamdalı “Konyaspor taraftarının gönlünde bambaşka bir yeri olduğunu, kazansak da kaybetsek de desteklemeye devam ettiklerini belirterek “Farklı mağlup olduğumuz maçların ardından bizleri bağrınıza bastınız. Avrupa maçlarında gittiğimiz her yerde siz vardınız. Havalimanlarında karşıladınız. Bunları unutmamız mümkün değil. Ancak hepimiz gelip geçiciyiz. Bugün ben varım yarın yokum. Sizler de öyle. Dolayısıyla tribünlerde gelecek yeni nesile, küfürsüz, şiddet atmosferinden uzak bir ortam bırakmalıyız. Bunu başaracağımıza inanıyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Jens Jonsson ise Danimarka’da taraftarların kaybettiği zaman takımı desteklediğini görmediğini belirterek Konyaspor’un taraftarının bu şekilde davranarak farkını ortaya koyduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından eğitimlere katılan 313 taraftara sertifikaları verildi. Kaşıks grubunun gösteri ve hatıra fotoğrafının ardından program sona erdi.

Benzer Haberler:

Konyaspor'da Rize hazırlıkları sürüyor
Torku Konyaspor’umuz Eskişehir’e gitti
Atiker Konyaspor'umuz ilk yarının en centilmen ikinci takımı oldu

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


5 + = onbir