Son güncellenme :10.11.2013 23:57
reklam alanı

Anasayfa > Haberler > BASIN AÇIKLAMASI

10.11.2013 Paz, 23:57

30 yıllık şanlı tarihi boyunca tek düşüncesi Konyaspor’umuzu karşılıksız sevmek olan Büyük Nalçacılılar Grubu olarak, haftasonu şehrimizde oynanan Konyaspor-Antalyaspor karşılaşması sonrası yaşanan olaylar nedeniyle bir basın açıklaması yapma gereği hissedilmiştir.
Bugüne kadar herhangi bir saha terörü, siyasi parti yandaşlığı ve toplumda infial oluşturacak bir olay yaşamamış ve yaşatmamış olan grubumuz; 6222 sayılı Sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair kanun çerçevesinde onurlu mücadelesine devam etmektedir

Söz konusu kanuna uyum gösterme amaçlı olarak tamamen kendi imkanlarıyla kombine biletlerini alan Nalçacılılar Grubu, bu çerçevede ülkemiz sporunun kanayan yaralarından biri olan “bedava bilet” uygulamasını bitirme noktasında şehrimizde “Sevgi Bedelsiz Olmaz” kampanyası başlatarak öncü dahi olmuştur.

Sezon başından beri her hafta olduğu gibi, geçen hafta oynanan Bursaspor karşılaşmasında da, Ankaragücü ve Bursaspor taraftarlarının yapmış olduğu bir çok kışkırtıcı eyleme karşı asilliğini ve duruşunu koruyan, 90 dakika Konyaspor’u destekleyen grubumuz, Konyaspor Yönetim Kurulu ve Konya Emniyet Müdürlüğü tarafından onore edilmiş, vakur duruşumuzdan dolayı tebrikler almıştır.

Bugün Konya Atatürk Stadyumu’nda Konyaspor – Antalyaspor maçında gönül verdikleri takımlarını desteklemek için her zamanki yerlerini alan ve 90 dakika boyunca da desteğini esirgemeyen büyük taraftarımız, 2-0 mağlup durumda olan Antalyaspor taraftarlarının tahriklerine de kapılmayarak tüm Türkiye’ye ” Taraftar Nasıl Olunur ” mesajı vermiştir. Bununla da yetinmeyip karşılaşmanın son dakikalarında deplasman tribününün tahriklerine kapılan bazı seyircilerimizi de sukunete davet ederek tansiyonu düşürmeye çalışmıştır.

Ancak maç bitimiyle birlikte, alınan 3 puanın vermiş olduğu mutluluğu teknik direktörümüz UĞUR TÜTÜNEKER ile paylaşmak isteyen taraftarımız, hocamızı onurlandırmak adına yapmış olduğu tezahurat sırasında, Uğur hocamızı istemeyen azınlık bir grup tarafından tahrik edilmiş ve akabinde istenmeyen olaylar yaşanmıştır. Ancak bu olayın ne Konyaspor yönetimiyle ve teknik heyetiyle ne de Antalyaspor kulübü ve taraftarlarıyla kesinlikle bir ilgisi bulunmamaktadır. Aksine Konyaspor’umuzun daha rahat koşullarda mücadele etmesini sağlamak amaçlı olarak Konya’lılardan talep edilen sabırla ilişkilidir, belki de bir fikir ayrılığıdır…

Uğur hocamızı desteklediğimizi ve her koşulda yanında olduğumuzu belirten bu tezahürat yüzünden 4 arkadaşımız 6222 sayılı yasa gereği haksız yere göz altına alınmıştır.

Maç esnasında tribünlerde yaşanan küfürlü eyleme engel olmadığı gerekçesiyle Grubumuzun Lideri ve Konyaspor Nalçacılılar Derneği Başkanımız İbrahim Apalı da göz altına alınmıştır.

6222 sayılı yasada bulunup bulunmadığı bile şüpheli olan böyle bir suçtan!!! (tribünlerdeki küfürlü eyleme engel olamamak) göz altına alınan Konyaspor Nalçacılılar Taraftarlar Derneği Başkanı İbrahim Apalı 1 yıl spor müsabakalarından men cezası almıştır.

TEK SUÇUMUZUN KONYASPOR’U ÇIKARSIZ VE KARŞILIKSIZ SEVMEK OLDUĞU BU ONURLU MÜCADELEMİZDE GRUBUMUZA YAPILAN BU HAKSIZLIĞI KINIYORUZ!!!

Benzer Haberler:

Yönetim devam kararı aldı
Yeni Konya Stadyumu’nda Soma
Torku Konyaspor'umuz Türkiye Kupası'nda 3.tura yükseldi

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


− 1 = beş