Son güncellenme :10.01.2017 8:07
reklam alanı

Anasayfa > MANŞET > Başarılı bir ikinci devrenin ardından sezonu yukarılarda bitireceğimize inanıyoruz

10.01.2017 Sal, 8:07

Oyuncumuz Volkan Fındıklı, sezonun ilk yarısını hedeflediklerine yakın bir puanda bitirdiklerini ifade ederken, düşüncelerinin başarılı bir ikinci devre geçirip ligi geçen yıl olduğu gibi üst grupta tamamlamak olduğunu söyledi.

16 haftadan oluşan sezonun ilk yarısını değerlendiren oyuncumuz Volkan Fındıklı, “Aslında ilk yarı sonunda hedeflediğimiz puanlara yaklaştığımıza inanıyorum. Fakat UEFA Avrupa Ligi’nin bizi performans anlamında olumsuz etkilediğini de söylemek lazım. Hem Süper Ligi hem de UEFA Avrupa Ligi’ni bir arada götürürken zorlandığımız anlar oldu. Bu da lige yansıdı. Ligde daha fazla puan toplayabilirdik. Genel anlamda bakıldığında hedeflerimize kısmen yaklaştığımızı söyleyebilirim” dedi.

Oyuncumuz Volkan Fındıklı, sezonun ikinci yarısında 18 maç oynayacaklarını belirterek, ”Ama bunların daha fazlasını yani 10 tanesini kendi evimizde oynayacağız. Ve neredeyse tamamıyla lige odaklanacağımız bir dönemde olacağız. Fikstür olarak bu sene özellikle ligin zirvesine oynayacak takımlar daha fazla olacak gibi gözüküyor. İlk 4 için 3 İstanbul takımı, bununla beraber Medipol Başakşehir takımları var. Ardından bizim, Osmanlıspor’un, Bursaspor’un ve Gençlerbirliği’nin yer aldığı takımlar geliyor. Gerçekten önemli rakipler. Amacımız rakiplerimizin önüne geçip mümkün olduğunca yukarıya yaklaşmak. Geçen seneki gibi bir ikinci yarı geçirirsek sezonu yine istediğimiz yerde yukarılarda bitireceğimize inanıyorum” şeklinde görüş belirtti.

UEFA Avrupa Ligi’nin ilk defa mücadele ettiklerini de sözlerine ekleyen oyuncumuz Volkan Fındıklı, “Aslına bakarsak bu sene UEFA Avrupa Ligi’nin tadının damağımızda kaldığını söyleyebilirim. Çünkü yapmak istediklerimiz şeyler vardı. Bunları zaman zaman oyun olarak uygulasakta karşılığını skor olarak alamadık. Bu senede ara vermeden UEFA Avrupa Ligi’ne katılırsak seneye daha iyi işlere imza atacağımıza takım olarak inanıyoruz. Fakat ligden sıralama olarak UEFA Avrupa Ligine gitmesi zor gibi gözüküyor. Kupadan Avrupa Ligi hedefine ulaşmak daha olabilir gözüküyor. Kupaya geçen sene olduğu gibi bu senede önem veriyoruz. Final oynamak ve buradan UEFA Avrupa Ligine katılmak istiyoruz” diye konuştu.

Benzer Haberler:

Osmanlı Devlet'inin 715. kuruluş yılı Kutlu Olsun.
FC Utrecht ile 1 Konyaspor 1
Takımımız Galatasaray ile Süper Lig’de 27.randevu

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


9 + = onyedi