Son güncellenme :03.11.2016 0:12
reklam alanı

Anasayfa > Haberler, MANŞET > Avrupa Ligi’nde yolumuzu çizecek önemli bir maça çıkacağız

03.11.2016 Per, 0:12

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, SC Braga ile oynayacağı 4.hafta maçı öncesinde karşılaşmanın oynanacağı Municipal de Braga Stadyumu’nda oyuncumuz Dimitar Rangelov ile bir basın toplantısı düzenledi.

Braga maçı ile ilgili görüşlerini açıklayan Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, ”Konya’da oynadığımız bir önceki maçta gruptan çıkma iddiasını sürdürme adına önemli bir sınav olduğunu belirtmiştim. Öne geçmemize rağmen bunu koruyamadık. Ama her şeye rağmen Konyaspor tarihinin ilk puanını aldık. Bu bizim adımıza moral oldu. Yarında ‘Tamam’ ya da ‘Devam’ anlamında bir maça çıkacağız. Buradan alacağımız sonuçla Avrupa iddiamız bitecek veya son Gent maçına kadar sürecek. Bunun farkındayız. Braga bize bakıldığında tecrübe başta olmak üzere birçok anlamda birkaç adım önde olan bir takım. Ama biz bunu sahada elimizden gelenin en iyisini yaparak, mücadelemizi son ana kadar devam ettirerek ve skoru bulma adına neler yapılması gerekiyorsa yaparak lehimize çevirmek istiyoruz. Grupta Shakhtar Donetsk’in kalan maçlarını kazanacağını öngörerek değerlendirecek olursak Braga ile oynayacağımız maç büyük öneme sahip. Onlarda kazanmak isteyecekler. Şimdi iki takımda bu durumu kendi lehine çevirmeye çalışacak. Baktığınız zaman Braga güçlü ve Avrupa’nın deneyimli takımlarından. Bu açıdan bakınca Biz Konya’ya buradan puan alarak umut götürmek istiyoruz” şeklinde görüş belirtti.

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, 3 maçlık cezası sona eren oyuncumuz Dimitar Rangelov’a yarınki maçta görev verip vermeyeceği ile ilgili bir soruya, “Rangelov, takımımızın deneyimli ve takıma önemli katkılar sağlayan isimlerinden. Avrupa Ligi, bizim gibi Anadolu takımları için çok önemli. Sezona böyle bir hedefle çıkıyoruz ve bunları elde etmek isterken, bir şeyleri kaybedebiliyorsunuz. Avrupa Ligine giderken bazı şeyleri de kaybediyoruz. Yarın maçla ilgili duygum ve düşüncem; yarın galip gelirsek, bu benim bütün duygularımı geride bırakır. Konya açısından bu büyük bir başarı ve sevinç olur. Ligi bir şekilde toparlamayı başarırız” şeklinde cevap verdi.

Üç maçlık cezası nedeniyle daha önceki maçlarda forma giyemediğini ve bunun üzüntüsünü yaşadığını ifade eden oyuncumuz Dimitar Rangelov ise yaptığı açıklamada, “Eminim ki bu maç zor bir maç olacak. Ama bizde güçlü bir ekibiz. Genç oyunculardan kurulu iyi bir takımız. Her pozisyonda güçlü arkadaşlarımız var. Eminim ki yarın galip geleceğiz. Kendimi çok iyi hissediyorum. Zaten bu maçı uzun süredir bekliyordum. Yarın şans bulursam bunu en iyi şekilde değerlendirip takımımıma puan getirmek için çalışacağım” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler:

Biz yürekli ve bize yakışan oyunumuzu sahaya yansıtacağız
Konya 'altı puanlık' maçı kaybetti
Hasan Kabze : Yeni sezonda daha önemli başarılara imza atacağımıza inanıyorum

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


altı × 9 =